Milí zákazníci, nenechávejte prosím své balíčky dlouho čekat ve výdejních boxech. Tropické teploty svíčkám a voskům nesvědčí. Děkujeme, Miluj. ♥

Můj příběh

1_1

Fotky od Adriana Derella @lustco

Ahoj! Jsem Kristý a nalévám veškeré voňavé radosti Miluj. Původně jsem vystudovaná kadeřnice, ale od svých 16 jsem se pohybovala v gastru. Tento rok jsem ale řekla DOST a z této práce odešla. Lidi, co v gastronomii pracují, mě jistě pochopí. Také jsem se aktivně věnovala makeupu. Všechno tohle kreativní tvoření začalo jednoduchou výrobou náramků, které jsem aktivně tvořila v letech 2019 - 2021. Jejich tvorba mě ale nadále nenaplňovala, a tak jsem se přesunula k "journalingu", který s dlouhými pauzami tvořím doteď (@journalbykristy). A co se hodí ke tvoření a plánování? No přece zapálená svíčka. Vždycky. A protože mi chybělo vymýšlet a tvořit něco svého, co bych mohla předat dál, dala jsem se na výrobu sójových svíček.

Nakoupila jsem první materiál a začala zkoušet. Byla celkem "sranda" shánět dobrý a kvalitní materiál na výrobu svíček u nás v Česku. To vše přišlo až časem. První návrh etikety trval celkem dlouhou dobu a ani zdaleka nebyla dokonalá a podle mých představ. Návrhy etiket, které dnes znáte, prošly x úpravami a až teď můžu s klidem říct, že jsem s nimi už KONEČNĚ spokojená. První pokusy stály za nic a dělala jsem spousty chyb, na které jsem taky přišla až časem. A stále přicházím, protože je stále důležité se ve své tvorbě zlepšovat a zdokonalovat.

1

První svíčky spatřily světlo světa poměrně brzo. Vím, mohla jsem ještě nějakou dobu počkat a raději se pořádně vše naučit a zkoušet, ale to nejsem já. Jsem nedočkavá a netrpělivá, takže čím dřív, tím líp. Za 2 roky nalévání se toho člověk hodně naučí a zjišťuje spousty věcí, které by předtím jen těžko věděl. Nebo by ho to aspoň nenapadlo vyhledávat. Jako třeba, že při nalévání hraje roli i pokojová teplota a dalších x faktorů. Výroba svíček totiž není jen o "nalití vosku do skleničky", ale je třeba to mít pořádně v ruce a vědět co a jak. A jsem nesmírně šťastná, že dnes už to vím a když se stane nějaká chyba, vím, kde jí hledat a příště se jí vyvarovat.

Časem jsem si našla a oblíbila pár dodavatelů, se kterými aktivně spolupracuji a jsem ráda, že vám mohu nabídnout kvalitní a voňavé výrobky, které dělají radost nejednomu z vás. Stálo to spoustu času, peněz a nervů, ale s klidem můžu říct, že hledání se opravdu vyplatí.

Všechny výrobky jsou od nápadu až po samotnou realizaci do finální podoby pod mou rukou. Balíčky pro vás také chystám já Kristý a v odesílání se střídám se svým přítelem, který mi ochotně pomáhá.

Od roku 2021 k sójovým svíčkám přibyly také vonné vosky do aromalampy a závěsné aroma difuzéry. V roce 2024 i bytové spreje na provonění prostoru. Dnes má Miluj. na výběr z mnoha vůní, které jste si zamilovali a já jsem za to moc a moc vděčná.

Návrh bez názvu (1)

Fotky od Adriana Derella @lustco

Zpočátku byl prodej jen prostřednictvím Instagramu, a pak na Fléru. Minulý rok na podzim jsem se do toho pustila naplno a vzniknul tento E-shop, který z celého svého srdce miluju a jsem na sebe pyšná, kam až se vše posunulo a těším se kam se ještě dokážu posunout.

Jsem moc vděčná, že se Miluj. stalo součástí i pár obchůdků a kaváren jako třeba v BrněRumburku a mé rodné Příbrami.

Stále se učím a snažím se nabízet co nejlepší voňavé radosti, a tak je možné, že se tento můj "malý příběh" ještě několikrát změní.

 

Děkuji, že jste dočetli až sem, Kristý ♡︎

LOGO ESHOP

Zpět do obchodu